Jelenleg elérhető oktatási projektjeink:
Kurzusaink mindegyike 30 órás, akkreditált pedagógus továbbképzés, melyeket a legideálisabb környezetben, a Nyíregyházi Egyetem, LEGO® Education Innovation Studio-ban tartunk, ahol nemcsak elméleti, hanem gyakorlati képzésen keresztül sajátíthatják el a LEGO® Education módszertanának és a tematikus eszközkészletek használatának lényegét.
Jelentkezés képzésekre: www.ptp.nye.hu
Információk jelenleg is futó képzésekről: www.ptk.nye.hu
Projekt alapú ismeretátadás LEGO® robotokkal – Pedagógus-továbbképzési program
A továbbképzés célja:
A résztvevők ismerjék meg azt a szemléletet, amely a LEGO® Education által fejlesztett oktatási célú eszközökre (WeDo robotok, EV3 programnyelv) és korszerű módszertanra alapozva hozzájárul az oktatás digitális, élmény alapú megújításához.
A továbbképzés célja továbbá, hogy a résztvevők:
- ismerjék meg a mobil-robottechnikai alapfogalmakat;
- ismerjék meg a mobil-robottechnikához alkalmazott különböző szenzorok jellemzőit, karakterisztikáját és alkalmazásuk lehetőségeit;
- ismerjék meg az EV3 programnyelvet és váljanak képessé annak alkalmazására;
- váljanak képessé alapprogramok írására és tesztelésére az EV3 programnyelv alkalmazásával;
- váljanak képessé a programok hibajavítására;
- váljanak képessé az EV3 nyelven elkészített programok futtatására;
- váljanak képessé a mobilrobotok összeállítására, tesztelésére és futtatására;
- váljanak képessé a tanultak oktatásban való alkalmazására.
LEGO® Education módszertani alapok alkalmazása az oktató-nevelő munka során
A továbbképzés célja:
A résztvevők megismerjék azt a szemléletet, amely a LEGO® Education által fejlesztett oktatási célú eszközökre és az ezzel összefüggő, korszerű módszertanra alapozva hozzájárul az oktatás digitális, élmény alapú megújításához, függetlenül attól, hogy milyen korcsoportban is alkalmazzák azt.
A továbbképzés alkalmával a résztvevők elsajátíthatják a LEGO® Education módszertanát, annak alkalmazhatóságát, valamint beillesztését saját tanórájukba, foglalkozásukba. A LEGO® Education módszertan elsajátításával a játék- és élménypedagógia módszertanához illeszkedő, új szemléletet kapnak.
A módszertan elsajátításán kívül a részvevők megismerkednek mindazon specifikációkkal, szabályokkal, melyek a tematikus eszközök használata során felmerülnek. Elsajátítják azokat a készségeket, melyek alkalmassá teszik őket arra, hogy a készleteket hosszú távon is használni tudják mind egyénileg, mind pedig csoportban.
A továbbképzés az alábbi kompetenciákat, készségeket fejleszti:
- kommunikációs készség
- anyanyelvi kompetencia
- algoritmikus gondolkodás
- analitikus és szimbolikus gondolkodás